Results 2021

  • Juniors
  • Mermaids
  • Masters
  • Tribal Elders
  • Open

Place

Final
1st

Lyla Crouch

2nd

Taj Barraclough

3rd

Kaden Wallis

4th

 Beefy Cuthbert

Place

Heat 1

Heat 2

1st

Kyuss Beefy Cuthbert

Taj Barraclough

2nd

Kaden Wallis

Lyla Crouch

3rd

Flynn Skipper

Jye Francey

4th  

Frank Gordon

Place

Final
1st

Lynda Franklin

2nd

Adrian Owen

3rd

Allison Zillman

4th

 Kathryn Perry

Place

Heat 1

Heat 2

1st

Allison Zillman

Lynda Franklin

2nd

Adriana Owen

Kathryn Perry

3rd

Anna Lei Petit

Sophie Petit

4th

Kristin Jones 

Glenda Hartley

Place

Final
1st

Harry Gordon

2nd

Richard Evans

3rd

Scott O’Hara

4th

Jerome Petit

 

Place

Semi 1

Semi 2

Semi 3

1st

Scott O’Hara

Peter Holden

Richard O’Hara

2nd

Jae Marr

Harry Gordon

Ben Wallis

3rd

Lee Francey

Darren Wallis

Jerome Petit

4th

 

 

Wayne Wallace

 

Place

Repechage

1st

Harry Gordon

2nd

Jerome Petit

3rd

Ben Wallis

4th

 Jae Marr

5th

Lee Francey

 

Place

Heat 1

Heat 2

Heat 3

Heat 4

Heat 5

1st

Scott O’Hara

Peter Holden

Harry Gordon

Wayne Wallace

Jae Marr

2nd

Ben Wallis

Richard Evans

Lee Francey

Jerome Petit

Mark Holden

3rd

Andrew Staib

Hardy

Scott McCamley

Dan Graham

Darren Wallis

4th

Rod Cheney

Craig Threlfo

Damon Faint

 Brad McCamley

Riccardo Cornacchia

Place

Final
1st

Darren Verrenkamp

2nd

Rand Burke

3rd

Phil Gable

4th

 John White

 

Place

Semi 1

Semi 2

1st

Darren Verrenkamp

John White

2nd

Rand Burke

Phil Gable

3rd

Lynda Franklin

Ian Smout

4th

Roscoe McNally 

Noel Boxer

 

Place

Quarter 1

Quarter 2

Quarter 3

Quarter 4

1st

Darren Verrenkamp

Phil Gabel

Lynda Franklin

John White

2nd

Roscoe McNally

Noel Boxer

Rand Burke

Ian Smout

3rd

Ron Hooper

Lance Ward

Paul Gallagher

David Owen

4th

Jeremy Reiner

Chip Bradshaw

Keith Hooper

Basil Caffery

 

Place

Heat 1

Heat 2

Heat 3

Heat 4

1st

Phil Gabel

Ian Smout

Chip Bradshaw

Darren Verrenkamp

2nd

Rand Burke

Jeremy Reiner

Keith Hooper

Basil Caffery

3rd

Sel McVie

David Ross

Ron Hooper

Paul Gallagher

4th

Lance Ward

Ross Pike

Noel Boxer

John White

5th

Bill Everson

Roscoe McNally

Lynda Franklin

Mark Oddy

6th

Bobby Le Roux

 

Lewis Perry

 

Place

Final
1st

Jacob Rosenbrock

2nd

Griffin Willey

3rd

Corey Sainbury

4th

 Uga Mihailovic

 

Place

Semi 1

Semi 2

1st

Corey Sainbury

Jacob Rosenbrock

2nd

Uga Mihailovic

Griffin Willey

3rd

Hamish Christie

Owey O’Donnell

4th

Chris Hansen 

Ryan Caffery

 

Place

Quarter 1

Quarter 2

Quarter 3

Quarter 4

1st

Uga Mihailovic

Corey Sainbury

Jacob Rosenbrock

Griffin Willey

2nd

Chris Hansen 

Hamish Christie

Owey O’Donnell

Ryan Caffery

3rd

Jack Macrae

Ben Exton

Brett Eames

Robbie Meldrum

4th

Shornado Pendergast

Simon Svenson

Michael Brown

Jessie Mawson

 

Place

Heat 1

Heat 2

Heat 3

Heat 4

Heat 5

1st

Jacob Rosenbrock

Shornado Pendergast

Owey O’Donnell

Hamish Christie

Jack Macrae

2nd

Paddy McNally

Corey Sainbury

Robbie Meldrum

Ryan Caffery

Griffin Willey

3rd

Simon Keally

Ben Exton

Brett Eames

Uga Mihailovic

Chris Hansen 

4th

Jesse Mawson

Scott Dickson

Damian Andrew

 Michael Brown

Simon Svenson

5th

Rafael Caldeira

 

Nick White

Anthony Quinn

Aaron O’Neil

6th

Nicholas Hamilton

 

Kobe Wallis

Sam Christopher

Thomas Alexander

Wana Join... Get in touch?

Ride the waves with us